Eleven Ruhatár

5 magyar designer ruha Karácsonyra

Az ünnep fényét emelheti, ha különleges darabokat válsztunk magunknak Karácsony napján, vagy esetleg jó ötlet lehet szép ruhát ajándékozni is. Magyar designerek közül válogattam:

1.Celeni

Cselényi Eszter a Celeni márka életrehívója kisebb keresgélés után talált rá a divatszakmára. Angliai  érettségi és angol nyelv és irodalom szak után, a KREA tanulmányai segítették hozzá, hogy a mai designerek közül kiemelkedő stílusa és mondanivalója meghatározóvá tegye a piacon.

Karácsonyra biztosan szívesen választanátok a ruhái közül. Az adventi kollekcióból ezek a kedvenceim:

 

2.Enihorn

Horn Enikő 2013-ban indítottal el Enihorn márkáját, stílusa inkább a 30-40-es korosztályt szólítja meg; stílusa könnyed, légies mégis karakteres részletekkel gazdag. Letisztult stílusa miatt az egyik kedvencem….Igazán hangsúlyos és jól eltalált darabjai a táskák, de erről majd később.
Gimnázium után bőrdíszművesnek tanult, később autodidakta módon ruhákat készített először magának, később férje támogatásával 1997-ben nyitottak egy műhelyt, mely nagy sikerrel készítette a ruhákat. 2002-ben a szülés után szünet következett, majd a Mod’Art divatiskola tanulmányai után egy milánói táskatervezői tanfolyam. Így 2013-ban született az ENIHORN márka.  Az Insta fotói közül kettőt választottam, melyek Karácsonyra még beszerezhetők.
 

3.Kata Szegedi

Szegedi Kata a feltörekvő fiatal magyar tervezők egyik legismertebb személyisége. A Kata Szegedi az egyik leginnovatívabb divattervező ma Magyarországon. Nem véletlenül tervez határozott nőknek, ő maga is az. Célközönsége a 21. századi nőies “power-woman” .
2009-ben végzett a KREA-n, 2009-ben megnyerte az Év divattervezője címet és a Legjobb Fashion Designer Díjat a Glamour Women of the Year 2014-en. A KREA tanárai között láthatjuk és egyre több külföldi megjelenéssel ismerhetik meg egyre szélesebb körben.  A téli kollekciójából ezek a darabok vagányak lehetnek Karácsonykor, vagy akár szilveszterezni is.

 

 

4.Elysian

Az Elysian márka indítója Bódis Boglárka nemzetközi kapcsolatok szakon szerzett közgazdász diplomát, és évekig dolgozott az államigazgatásban. 2009-ben a KREA -n végzett. 2011-ben a  Berlin Fashion Weeken  megnyerte a Triumph nemzetközi fehérnemű tervezői pályázatot. A nyertes pályamű kereskedelmi változatai, a Les Fleurs du Mal kollekció 2012. szeptemberében került a Triumph üzletekbe a világ minden táján és 2012. októberében a Shanghai Fashion Weeken is bemutatásra került. Ezenkívül Boglárka a Glamour Women of the Year Gálán 2015-ben elnyerte az Év divattervezője díjat.

Kifinomult nőies stílusú ruhája tökéletes ajándék lehet, vagy emeli az ünnep fényét, ha ebben állunk a fa alatt Szentestén. Ezek a ruhák már a 2018 tavasz nyári kollekció darabjai.  Egy kis válogatás:

5. Ille-olla

Az ille-olla  megálmodói Illéssy Lenke és  Kata ikrek. Lenke a MOME Textil szakán végzett, majd 2009-ben létrehozta az ille-ollát, ahol Kata a brandet vezeti. Az ille-olla stílus 2011-re ért meg, azóta bárhol megismerhetőek egyedi sítlusjegyű ruháik, kabátjaik.

Nem képzelhetünk el Karácsonyi szettet kabátok nélkül…

 

 

Remélem tetszett a kis válogatásom. Persze tökéletes kiegészítők lehetnek a cipők, melyekről itt olvashatsz. Legközelebb pedig az ékszerek kerülnek sorra.

Ha van kedved, vagy véleményed, várlak a Facebook oldalamon, itt.

Csók, Gyöngyi

 

 

5 magyar designer cipő Karácsonyra

Körülnéztem a magyar designer cipőkínálatban. Ebben ünnepelhetsz, vagy ajándékozni is egy remek ötlet lehet a cipők szerelmeseinek. 

A magyar designerek kínálatából válogattam, de a sor korántsem teljes. Vannak még gyönyörű megvalósult stílusok, és persze a Tisza , Dorkó és még jónéhány magyar brand is képviselteti magát a cipőgyártásban. Neked melyik a kedvenced?

1.Vágó Réka

A REKAVAGO az ország legismertebb brandje. Gyönyörű cipőit hordták már magyar és külföldi hírességek is. A Moholy-Nagy Művészeti Egyetemen és a London Collage of Fashionon szerezte tudását,majd később önálló márkát alalpított. A 2005 óta futó márka egyre erősebb és meghatározóbb az alkalmi cipőket tekintve, de hétköznapi használatra is kitűnő modellek vannak a polcain ill. a webshopjában.

2. Dyan

A Dyan márka a nevét a tervezőről, Polgár Diánáról kapta. Diána a Moholy-Nagy Művészeti Egyetemen divat- és textiltervezés szakon végzett. A cipőkészítés gyakorlati tudását pedig a híres magyar Asso cipőnél sajátította el. DYAN a szimmetriával és asszimetriával játszik, az elegáns vonalvezetést geometrikusformákkal kombinálja. A kortárs stílus és a finom megoldások találkoznak a DYAN cipőknél, ezáltal könnyed eleganciát és minimalista megjelenést biztosítanak viselőjüknek. A kényelem mindig elsődleges szempont, kézzel készülnek szakszerű  aprólékos munkával Magyarországon.

 

3. Mandragóra

Scherfel Nóra, a Mandragora márka tervezője a Külkereskedelmi Főiskola elvégzése után közel tíz év nemzetközi marketing után kezdett el cipőtervezéssel foglalkozni. Olaszországi utazásai, valamint a cipőkészítés varázslatos világa inspirálta a Mandragora cipők megalkotására, melyek egyediséget és természetességet sugároznak. A Mandragora márkát 2017-ben alapította, mely nevéhez méltóan varázslatos, természetes és különleges. Az élénk színek, az egyedi minták és a nőies formák jellemzik leginkább a Mandragora kollekcióját, melyek között az elegáns és a vagány darabok egyaránt megtalálhatóak. A Mandragora cipők kézzel készülnek Budapesten.

 

4.NES

A NES tervezője Szilágyi Andrea a párizsi Studio Bercot-ban végzett. Cipői vagányak, merészek, ugyanakkor kifinomultak és nőiesek, nem követik szorosan a divattrendeket, de frissek és karakteresek. 2004-ben alapította márkáját, de 2015-ben megújult és helyet kapott a személyesség az egyedi cipőkészítésben. Méretre és igény szerint készülő cipőkkel találta meg a Nesttát, azt a nyíregyházi gyártót, amelyikkel már korábban is dolgozott. Környezetbarát alapanyagokkal, növényi cserzésű vagy újrahasznosított bőrökkel, vulkanizálatlan gumival, különféle textilekkel dolgozik. A gyártás esetében a lehető legkisebb ökológiai lábnyom elérésére törekszik, ezért a felhasznált elektromos energia egy részét napelemekkel állítják elő, meggymaggal fűtenek, sőt a társadalmi elkötelezettségük is példaértékű, hiszen elítélteket is betanítanak és foglalkoztatnak bizonyos munkafázisokban a cipők készítése során. 

5.Wink

Biztosan Ti is a Winkre olcsó  piaci edzőcipőként emlékeztek. Amellett, hogy 1992 óta megtanultak cipőt gyártani, 2015-ben egy új korszak kezdődött a WINK történetében. Tehetséges tervezőkkel, építészekkel és divattervezőkkel együttműködve létrehozták a WINK X nevezetű projektetket, aminek a középpontjába az inspiráció, a kreativitás és az innováció került.  Itt kooperációban dolgoznak neves tervezőkkel, mint például Vágó Rékával vagy a bloggerként indult, de a divat megkerülhetetlen alakjával Csalár Bencével is.

 

Ez volt az én válogatásom, de persze  ha van kedvetek megírni kik a Ti kedvenceitek, szívesen készítek folytatást a magyar cipőkről. 

Ha a Facebookon követnél,vagy hagynál kommentet a cikkel kapcsolatban,  itt teheted meg.

Csók, Gyöngyi

 

 

Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!