Ha a gardróbrendezés sorozatot követed, lassan végzünk a ruhák átválogatásával és már az üres gardrób előtt egy kis önismeretet végezve készek vagyunk a visszarakodásra. A sorozat korábbi részeit itt1, itt2, itt3, itt5 tudod elolvasni, most pedig néhány tárolási praktikát gyűjtöttem össze neked.
Biztosan ismeritek a KonMarie módszert, érdemes követni a módszereit a rendszerezés terén is, melyről itt olvashattok bővebben.
A szépen kitakarított gardróbba szisztematikusan érdemes visszapakolni, csoportosítva, ezzel megkönnyíthetitek a reggeleket.
Várj!-KÉSZÍTS JEGYZETEKET!
Ha például a kedvenc kabátod elszakadt, jegyezd fel magadnak akár a telefonodba, hogy a legközelebbi vásárláskor arra költsd a pénzed, amite tényleg szükséged van, ne pedig a szuper akciós, de felesleges pólóra, ha abból mondjuk 10 db van, kabát meg egy sem… Ha pedig öt fehér póló közül kettőt kiszanálsz, mert nincs többre szükséged, írd fel, hogy azt véletlenül se vegyél. Így elkerülheted az impulzusvásárlást!
A kialakítandó kapszula gardróbhoz pedig már most felírhatod, hogy milyen alapdarabjaid vannak, milyen alapszíneid vannak, hogy jól kombinálhatóak legyenek velük az új darabok. Készíts róluk fotókat, hogy vásárláskor lásd van-e összhang a már meglévő ruháiddal!
Ennek összeállítása egy következő sorozat témája lesz…
Szóval, a bepakolás…
1.Vállfára a gyűrődős ruhákkal!
Egy vállfára egyesével a következő típusú ruhadarabokat érdemes tenni:
- kabát
- ruha
- blézer
- blúz
- szoknya
- nadrág
A hosszúak balra, a rövidek jobbra kerüljenek, színek szerint rendezve akaszd be a szekrénybe.
- A blézerek és más, rövid szabású kabátok a számukra kialakított formájú vállfákra kerüljenek.
- Ha kiválogattad, melyik ruháidat érdemes vállfán tárolni, nézd meg, hogy a belevarrt akasztók megvannak-e még. Segítségükkel nem csúszik le a vállfáról a ruha, így kevésbé gyűrődik!
- A blúzokon a legfelsőt gombot,és minden másodikat gombold be!
- A nadrágokat hosszában hajtsd félbe, úgy hajtsd rá a vállfa keresztrúdjára, vagy nadrágtartós vállfára csíptesd fel a hajtókájánál fogva.
- A szoknyák esetében a legszerencsésebb, ha csíptetővel ellátott vállfákra teszed őket.Ha nagyon finom, gyűrődős anyagú a szoknyád, egy pici darabka selyempapírt tegyél az anyag és a csíptető közé, így nem fog meglátszódni a nyoma a szoknyádon.
2. Hajtogassunk ruhatípusonként csoportosítva
Én is nagyon szerettem a pólóimat átlátni, hogy reggel a kedvemre valót vehessem fel, de sokszor összedőlt a torony. Rakhatod kicsire összehajtva, fiókban elhelyezve, így nem gyűrődik és át is látod. Ha polcon tartod őket, praktikus tároló dobozokat szerezhetsz be a lakberendezési áruházak bőséges kínálatából.
- pólók
- pulcsik
- nadrágok
- alsóneműk
rendszerezve.
Ha nagyon elszánt vagy a hajtogatás megtanulásáben, egy videót ide mellékelek Marie Kondotól (13:30).
3. Kiegészítők a fókuszban!
Persze a kiegészítőkről sem feledkezhetünk meg. Kerestem praktikus ötleteket, hogy hogyan tudod átláthatóvá varázsolni a zoknikat, ékszereket, cipőket, táskákat stb.
Ha neked is van praktikus tárolási ötleted, nyugodtan írd meg! Addig is hoztam képeket:
4. Szezonális gardrób
Érdemes a ruhatárat tavaszi-nyári és őszi-téli részre osztani. A szekrényben sokkal átláthatóbb, ha csak azok a ruhák vannak elő, amelyeket használunk.
- A kevésbé gyűrődő pulcsikat, pólókat lehet vákuumzacskóba tenni, így sokkal kisebb helyet foglal és a molyok sem támadják meg.
- A blézereket, kabátokat érdemes fogason, védőzsákban elhelyezni, kis levendula zsákocskával, nehogy az éhes molyoknak áldozatul essenek.
- A cipőket és csizmákat is megfelelően kitisztítva érdemes eltenni, a bőrcipőket megfelelő bőrápolóval is érdemes átkenni, hogy ne menjenek tönkre. Tégy egy kis szódabikarbónát megtölthető teafilterbe a cipőkbe a szagok ellen, és használj sámfát is lehetőség szerint. A csizmák szárát pedig érdemes kitömni selyempapírral is, állítva tárold hogy megőrizzék formájukat.
+1.És ha nincs pénzed drága gardróbra…
Hoztam néhány DIY ötletet a természetesség jegyében, egy hétvége alatt összeállíthatjátok a pároddal. Egy kirándulás alkalmával begyűjthettek pár érdekes ágat hozzá.
Remélem hasznosnak találtad a cikket, a következő részben a kiegészítőkre fókuszálunk, mire is van szükség tulajdonkép?
A sorozat többi részét itt találod.
Addig is iratkozz fel a blogkövetőre további stílustippekért, vagy kövess a facebook oldalamon vagy az instagramon !
Csók,
Gyöngyi
Képek forrása: Pinterest,
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: