Hogy hogyan is jön ide ez a téma? Az emberek a gardróbrendezéshez stylistok segítségét 60%-ban amiatt kérik, hogy új párkapcsolatot szeretnének és a külső benyomást szeretnék egy kicsit feltuningolni.
A korábbi részekben itt részletesen végnéztük, hogy milyen lépésekben lehet helyet csinálni az újnak, hogyan engedjük el azt a ruhatárunkban, amire már nincs szükségünk. Ám minden külső változást belső változásoknak is kell követni, egyébként nem lesz tartós ez az életünkben. Ebben a cikkben kineziológustól: Luptovics Melindától (a kedvencem) kértem segítséget, hogy mi is állhat a párkapcsolati elakadások hátterében. Persze mindannyian mások és mások vagyunk, érdemes kikutatni mindenkinek a saját helyzetét, de hiú ábránd, hogy az ember Münchausen báró módjára ki tud egyedül is kecmeregni a legnagyobb válságaiból. Sokan a szőnyeg alá söprik a problémákat, vagy egyszerűen nem foglalkoznak vele, hogy majd az idő megoldja, de a felszín alatt mérgezik az életet és mire valami kialakulna, máris pont elromlik. Ilyenkor csalódottan ülünk az ágy szélén és nem értjük, miért pont velem történt mindez… Az ember ügyesen végzi az önszabotázst, még ha nem is hisz benne, hogy bármi régi megoldatlan probléma összefüggésben állhat, az aktuális párkapcsolati kérdéssel.
Mindenki harmonikus párkapcsolatra vágyik, de ez sajnos ritkán pottyan az ölünkbe.Elcsépelten hangzik, de tennünk kell ezért az esetek nagytöbbségében. Ott érdemes kezdeni, hogy a párkapcsolatunk és általában az emberi kapcsolataink tükrözik azt, hogy hogyan viszonyulunk önmagunkhoz.
Ez pedig ott kezdődik, hogy mennyire
- ismerem,
- szeretem és
- fogadom el önmagam.
Könnyen azt hihetnénk, hogy ismerjük önmagunkat, de rengeteg olyan tulajdonságunk, gesztusunk, működésünk van, melyre egyáltalán nem vagyunk tudatosak. Sokszor ezekre hívja fel a figyelmünket a környezetünk, mely lássuk be, nem mindig kellemes.
Szóval az önismereti munka nem kevés kihívásasal jár, de igazán megéri.
- Ha pl. zavar valakiben valamilyen tulajdonsága, akkor minden bizonnyal valahol bennünk is jelen van, ez valahogyan. Érdemes megkeresni, mert ezáltal a másik embert is jobban megismerhetjük.
- Az is árulkodó lehet, ha megfigyeljük mennyi időt szánunk magunkra, figyelembe vesszük-e igényeinket, vagy másokkal törődünk többet? Ez utóbbi akár menekülés is lehet önmagunk elől!
- Tudatában vagyunk-e annak, mi illik hozzám? Milyenek a színeim? Sokat elárul rólunk, hogy mit viselünk szívesen és mi az amit biztosan fel sem vennénk? Vagy olyan ruhákat hordunk, mellyel elrejtőzünk a világ elől, miközben legbelül arra vágyunk, hogy figyeljenek ránk és minket is észrevegyenek?
Ezek fontos alapkérdések, melyeket fel kell tenni,ha úgy érezzük hiányzik valami az életünkből.Ha ezekre választ találunk falak omlanak le, melyeket akár a gyerekkorunkból cipelünk, de ezek megválaszolásával közelebb kerülhetünk
- önmagunkhoz és ezáltal
- másokhoz is.
Az, ahogyan önmagunkhoz viszonyulunk, ehhez a mintákat gyerekkorunkból gyűjtjük össze az önismereti kérdésekhez kérhetünk segítséget a barátainktól, szüleinktől, de feldolgozásukhoz érdemes kineziológus ( Luptovics Melinda 06205978897) vagy családállító segítségét igénybe venni.
Ezek segítségével nagyon hatékony munka indulhat el azért, hogy az életünket teljesnek és örömtelinek éljük meg.
A gardróbrendezés sorozatnak egyenlőre vége, a korábbi részeket itt1, itt2, itt3, itt4, itt5, itt6, itt7, itt8 olvashatod el!
Nemsokára kapszula gardróbokat tervezünk , de addig is iratkozz fel a blogkövetőre további stílustippekért, vagy kövess a facebook oldalamon vagy az instagramon !
Csók,
Gyöngyi
Képek forrása: pinterest
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: