Eleven Ruhatár

Tervezz velem kapszula gardróbot!-Mi is ez a kapszula?

 

A nők a ruhatáruk 60 százalékát nem hordják. Valami miatt mégis megveszik azokat a ruhákat, amik a fiók mélyén landolnak, mert a boltban még olyan jó ötletnek tűnt. Nyilván annak reményében, hogy jobban kombinálhatóak legyenek a régi ruhák, hogy felfrisítse a régi darabjait, vagy csak olyan jó ára volt, hogy kár lett volna otthagyni. De amikor ott állunk a szekrény előtt és nincs mit felvenni….

Ezek azok a ruhák, amelyek úgy bebetonozódnak a polcra, hogy minden szanálást túlélnek, de szezononként csak párszor vagy egyáltalán nem kerülnek elő.

Olyan jó lenne olyan ruhatár, ahol minden darab működik mindegyikkel, mindegyik jól áll és a kedvencünk. Persze szívesen tennénk is érte, de a rohanó világban nagyon nehéz erre időt szakítani. Valóban ez lenne csak a hátterében?

A ruhatárunk szavak nélkül tükröz minket. Lenyomat arról, hol is tartunk az útunkon éppen most. A külsőnkkel való játék, a változás mindenképp a belső változását is magával vonja. Kirakni a régi megszokottat és beengedni az újat mindig a lélek mozdulását is elindítja. Ez néha könnyebb, néha nehezebb, de mindenképp a végén felüdítő. Ööööö közben nem biztos. Ha kedvet érzel a szanáláshoz, akkor  a gardróbrendezés sorozatban találsz útmutatót!

Kapszula gardróbbal egy minden mindenhez megy ruhatárat lehet elkészíteni, 30-40 darabból álló kombinálható szetteket, aztán jön az újabb évszak kapszulája, amit megint megtervezünk és elégedetten hordunk. Ezekben persze lehetnek átfedések, ezek az alapdarabok egy része, és az aktuális kedvencek. Ezek kibővülnek az évszaknak megfelelő színekkel és fazonokkal, majd újabb évszak, majd újabb és előkerül az eleje, amin kicsit lehet módosítani, mert hát változás az mindig van. Kreativitásra, mértékletességre, tudatosságra ösztönöz az öltözködésben, közben  pont a stílusom, pont a kedvencem, pont átlátható és kényelmes minden, amit egy szezonban fel szeretnék venni.

Még egy picit írok arról, hogy hogyan is alakult ki, aztán a következő részben indul a kapszula!

A kapszula szót  a 70-es években a londoni West Enden működő “Warderobe” ( capsule warderobe- angolul a kapszula gardrób) nevű boltocska tulajdonosa Susie Faux alkalmazta egy szűkebb kollekcióra. Olyan darabokat válogatott össze egy kapszulába, amik nem mennek ki a divatból, több szezonban is bevethetőek. A cél az volt, hogy  a szezonális darabokkal kiegészítve sokféle alkalomra  jók legyenek ezek a ruhák, anélkül, hogy sok új dolgot kellene venni. Faux szerint egy nőnek szüksége van legalább 2 nadrágra, egy ruhára vagy szoknyára, dzsekire, kabátra, pulcsira, 2 pár cipőre és egy táskára. 

Később Donna Karan amerikai tervezőnőnek megtetszett ez a koncepció és 1985-ben a “7 könnyű darab” kollekciójával nagy népszerűségre tett szert. A célja a stílusos és praktikus ruhatár tervezése volt dolgozó nők számára. Ezután teljesen elterjedt fogalom lett a divatipar számára, újságokban, médiában találkozhatunk vele.

Folyamatosan változó, változatos és összeíllő darabok -a saját stílusodban.

Hogyan is áll össze? A következő részben Te is kipróbálhatod, hogy hogyan működik ez a gyakorlatban…

Ha van kedved neked is egy átlátható, kompromisszumok nélküli önazonos ruhatárhoz, akkor tarts velem!

Szerintem megéri!

Vágjunk bele!

Ha szeretnéd, hogy a színtípusodat megállapítsuk, küldj egy üzenetet, vagy keress a facebook oldalamon, vagy az instagramon. Ezeken találhatsz olyan szetteket, melyek a műhelyemből kerültek ki. Szívesen készítek Neked is a színtípusodnak és az alkattípusodnak megfelelő ruhákat az őszi ruhatáradba.

Ha csak olvasgatnál, nézz körül az oldalon, ha írsz válaszolok a facebook oldalamon a kérdésekre.

Ha valakinek hasznos lehet ez a cikk, oszd meg vele kérlek! Köszönöm!

Tarts velem a továbbiakban is!

Csók,

Gyöngyi

 

 

Forrás:  wikipédia,  pinterest, a fent említett blogok

Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!