Itt az idő a tavaszi ruhatár összeállításához, de előtte a régi ruhákat át kell nézni és eldönteni, hogy szükségünk van-e rá, vagy már nem szolgál minket. A gardróbrendezés sorozat előző részeit itt1, itt2, itt3, itt4, itt5 találhatod.Eljutottunk oda, hogy minden darab kikerült a gardróbból és illatosra kitakarítottad, akkor a visszapakolás előltt készíts listát, ruhadarabonként hány darabod van, milyen színű, mi hiányzik.
Egy átlagember a ruhatárának a 60%-át nem hordja. Miközben tele a szekrény ruhákkal, nincs reggel mit felvenni. Vannak ihletett napok de szürke vagy kapkodós reggelek ugyanúgy. Ilyenkor az lenne a segítség, ha benyúlsz a szekrényedbe és mindegy mit húzol ki, minden jó választás, minden mindennel kombinálható és ragyogóan erősítenek téged a színei. Hát, ehhez egy kicsit számot kell vetni magunkkal néhány kérdésben. A gardrób kiüresítése jó lehetőség arra, hogy kicsit átgondoljuk a külsőnkkel kapcsolatos véleményünket- saját magunkról. Minden évben a nagyböjt -a megtisztulás időszaka -kedvez annak, hogy letegyük azokat a szokásainkat is, melyek nem szolgálnak már minket. Ez persze a külsőnkkel kapcsolatosan is érvényes. Ha belsőleg nem változtatunk, egy idő után visszarendeződhet minden a régi kerékvágásba, ha nem tudatosítjuk magunkban, hogy mit, milyet vegyek és mit mivel hordjak, újra és újra ezekben a helyzetekben találhatjuk magunkat.
Talán érdemes az üres és tiszta szekrény előtt számot vetni a következő kérdésekkel:
- Mit remélek ettől a változástól? (párkapcsolatot, magamra találást, hatékonyabb vásárlást, tekintélyt, kényelmet…)
- Milyennek látom magam? (szürkének, unalmasnak, túl feltűnőnek, túl fiatalosnak, túl öregesnek, már megváltoztam, semmibe vesznek, mindenki engem néz stb.)
- Milyennek szeretném látni magam?(önbizalomteljesnek, megbízhatónak, csinosnak, szépnek, feltűnőnek, harmóniában levőnek, sugárzónak stb.)
- Mi akadályoz ebben? (tanácstalan vagyok, nem alkalmazkodtam még az új helyzethez, nem látom mi áll jól, nincs rá időm, nem akarok vele foglalkozni, de muszáj, nincs rá pénzem, mert ez egy vagyonba kerülhet…)
- Milyen lenne az ideális eredmény 5 pontban megfogalmazva (sugárzó megjelenés, kényelmes ruhadarabok, minőségi ruhák, egyedi megjelenés, magabiztosság, egészséges anyagú ruhadarabok, jó variálhatóság, rend, átlátható rendszer, előnyös kiegészítők, karcsúbbnak látszani, kiemelni az előnyös részeimet, megbízhatónak látszani, stb.)
Tipp:
Egy külső szemlélő mindig máshogy lát minket, mint ahogy mi magunk, érdemes tehát megkérdezni az ő véleményüket is, leírni és összevetni őket. Segíthetnek a barátok, közeli családtagok, hogy mi az a 3 fő dolog, amelyen változtatnom kell. Megkérdezhetsz 5 barátot, de bevállalósak azokat is, akikkel valamilyen konfliktuson már átestek és jó esetben jól kezelték. Ők egy másik oldalunkat látják, mint a barátok… Persze csak, ha konstruktív lehet a válasza, mert a helyzet már rendeződött. Újabb konfliktusra nincs szükség feleslegesen…
- milyennek látsz?
- mi a 3 legjobb tulajdonságom?
- mi a 3 legnagyobb nehézségem?
- mit javasolnál, amin változtatnom kell?
Összesíteni a listát és kitűzni a következő 30 napra 3 célt, amin változtatnom kell.
Ez a belső változás a külsőben is indukál változást, tehát a gardróbrendezés eredményei napi rutinná tudnak válni, az új ruhatárat magabiztosan tudjuk összeállítani, nem lesznek felesleges vásárlások, nem lesz visszarendeződés.
Amikor én nekiláttam az én gardróbrendezésemnek, konstatálnom kellett, hogy nem a színtípusom dominál, ami élénk, világos színeket részesítene előnyben. Sok tört árnyalatot használtam, semleges színeket és egyszerűbb fazonokat. Visszagondolva a régi ruhatáraimra, ahol minden darab nagy gonddal volt megtervezve, én varrtam a ruháim 80 %-át, tele volt élettel, vidámsággal és különleges fazonokkal- a mostani eredmény eléggé elgondolkodtató volt. Szerettem volna elbújni magam elől, kicsit a tömegbe vegyülni, szinte láthatatlanná válni. Sajnos ez nem igazán visz jó eredményre, emiatt tehát nekem is végig kellett mennem ezen a belső önvizsgálaton. Szeretnék beleállni abba a feladatba, mely most körvonalazódik, de a blogot sem lehet sokáig észrevétlenül írni, hiszen úgy nem annyira szórakoztató, mint mikor visszajeleztek, hogy tetszett, vagy segített az, amit írtam.
A tapasztalatok szerint a legtöbb ember új párkapcsolatot szeretne, emiatt vág bele a gardróbja átalakításába szakember segítségével, emiatt a belső kérdésekkel kapcsolatosan kineziológus segítségét kértem, mely a kapcsolatok kérdését fogja egy cikkben kicsit körbejárni.
A sorozat többi részét itt találod.
A következő rész a pakolás praktikáról fog szólni, de addig is iratkozz fel a blogkövetőre további stílustippekért, vagy kövess a facebook oldalamon vagy az instagramon !
Csók,
Gyöngyi
Forrás: Pinterest
Kommentek